Dla firm w kryzysie

Przyjazna restrukturyzacja
Pomagamy dostrzec ukryte szanse ratunku i rozwoju
Zawsze dążymy do celu – czyli ratowania biznesu Przedsiębiorcy!
Co dla Ciebie zrobimy?

Od ponad 12 lat dostarczamy skutecznych rozwiązań w problemach i w ambitnych przedsięwzięciach Przedsiębiorców. Od początku pandemii skupiliśmy się szczególnie na restrukturyzacji przedsiębiorstw. Naszą firmę tworzą byli bankowcy, praktycy biznesu oraz prawnicy z ponad 20 letnim stażem w obsłudze klientów MŚP. Do każdej Firmy podchodzimy indywidualnie, kompleksowo doradzając tak, by uzyskać maksimum korzyści dla Firmy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu we wspomaganiu przedsiębiorczości, wierzymy, że nie ma sprawy, której nie można zakończyć pozytywnie.

Co dla Ciebie zrobimy?

Co dla Ciebie

Co dla Ciebie zrobimy?

Przygotowanie restrukturyzacji w Twojej firmie

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów
Albert Einstein

Dlaczego więc tak często trzymamy się w życiu prywatnym i zawodowym utartych schematów, mimo że efekty tego nas nie zadowalają? Uzdrowienie sytuacji w Twojej firmie musi się wiązać z jakąś zmianą jej obecnego działania. Wiemy, że chcesz coś zmienić w Twojej firmie. Ważne, abyś mógł to z kimś przedyskutować. W tym zakresie:

 • Wysłuchamy Cię dokładnie, aby poznać Twój biznes
 • Zadamy Ci pytania, których może w bieżącym biegu Twoich spraw, nie miałeś czasu sobie zadać
 • Powiemy Ci, jak my widzimy perspektywy Twojej Firmy w kontekście naszej wiedzy i doświadczenia
 • Przygotujemy wraz z Tobą solidny i realny plan restrukturyzacji Twojej firmy i zaplanujemy działania do wdrożenia w celu jego realizacji

Ochrona przed egzekucją komorniczą i administracyjną,
aby spokojnie można wdrożyć Twoje działania restrukturyzacyjne

Polskie prawo daje Przedsiębiorcy możliwość zabezpieczenia swojego majątku przed egzekucją po otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego. Są cztery typy takich postępowań. Trzy z nich są dość żmudne i są prowadzone przez sąd. Każde z nich jednak stygmatyzuje firmę wymagając dodania do jej nazwy słów „w restrukturyzacji”.
Z nami osiągniesz ten sam efekt w przyjaznym pozasądowym postępowaniu o zatwierdzenie układu (PZU), które poprowadzimy dla Ciebie, bez dopisywania do nazwy Twojej Firmy słów, które stygmatyzują.

Postępowanie o zatwierdzenie układu – najskuteczniejsze narzędzie ratowania Firm, które zapewnia ochronę przed wierzycielami i możliwość zawarcia z nimi układu. W obecnych okoliczności gospodarczych właściwie każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć co to jest restrukturyzacja firmy, a zwłaszcza postępowanie o zatwierdzenie układu, które – nie bez powodu – cieszy się największym zainteresowaniem wśród dłużników. Jest to bowiem najszybszy oraz najprostszy sposób na oddłużenie swojej Firmy. W układzie można zastosować praktycznie wszystkie z dopuszczalnych przez prawo sposoby na oddłużenie. Postępowanie restrukturyzacyjne zawsze daje szanse na „dogadanie się” z wierzycielami.

Negocjacje z wierzycielami

Niestety, smutna rzeczywistość jest taka, że Firma w kryzysie posiada zaległości wobec kontrahentów, banków i instytucji. By uzdrowić swój biznes trzeba się z nimi porozumieć. Każdy wierzyciel jest inny i ma swoje wymagania. Jeśli jest wielu wierzycieli, a do tego dochodzą emocje, osiągnięcie porozumienia staje się trudne.

Dzięki wielu prowadzonych przez nas postępowań restrukturyzacyjnych mamy olbrzymią wiedzę i doświadczenie w tym, jak reagują różne grupy wierzycieli. Widzieliśmy, kiedy mówili „nie”, a kiedy powiedzieli „tak” na propozycję swojego dłużnika. W postępowaniach, które prowadzimy nie wszyscy wierzyciele muszą się zgodzić, abyś prawnie mógł z nimi zawrzeć porozumienie, zwane układem. Wystarczy znaleźć odpowiednią większość wierzycieli, którzy poprą Twój pomysł na wyjście z kryzysu. Naszym celem jest właśnie znalezienie takiej większości, która pozwoli Ci na wyjście na prostą.

Doradztwo prawne i profesjonalna reprezentacja w postępowaniach prawnych

Porozumienie z wierzycielami osiągniesz dzięki naszej pomocy. Takie porozumienie musi zostać zatwierdzone przez sąd pod kątem zgodności z przepisami prawa. Całym procesem zajmujemy się my – dajemy Ci w tym zakresie pełne wsparcie, jak również w innych zdarzeniach prawnych, np. bezprawne zajęcia komornicze, które występują w czasie postępowania restrukturyzacyjnego.

Korzyści z restrukturyzacji

Korzyści

Korzyści z restrukturyzacji

 • Ochrona majątku Firmy i jej właściciela

 • Natychmiastowe wstrzymanie egzekucji (ZUS, US, Komornik)

 • Realne umożliwienie spłaty zadłużenia

 • Utrzymanie kluczowych umów (dla funkcjonowania firmy)

Prosty i szybki

Prosty i szybki proces PZU

Jak to działa? Czego możesz się spodziewać?

✗ Przygotowanie - do 7 dni

Rozmowa z Przedsiębiorcą – poznajemy Twoją sytuację i potrzeby

Traktujemy poważnie naszych Klientów, dlatego zawsze zaczynamy od długiej rozmowy z każdym Przedsiębiorcą, by zbadać jego kondycję i określić jego potrzeby. Jesteśmy doświadczonymi profesjonalistami – zajmujemy się bankowością, finansami i MŚP od wielu lat – ale co nie mniej ważne, jesteśmy praktykami. Wiemy z czym borykają się Przedsiębiorcy, bo sami jesteśmy Przedsiębiorcami.
Masz w nas zawsze wsparcie.

Analiza Firmy Przedsiębiorcy – Doradztwo Strategiczne

Biznes każdej firmy zaczyna się i kończy na dogłębnej analizie liczb. Niezależnie od tego, czym dana firma się zajmuje, jeżeli nie umie wyciągnąć wniosków z faktów dotyczących własnej działalności i podejmuje decyzje oparte na powierzchownych informacjach lub intuicji, w ostatecznym rozrachunku zapłaci za to wysoką cenę.
Bill Gates, współzałożyciel Microsoft

Oferujemy bezpłatną analizę sytuacji Twojej Firmy w zakresie otwarcia i prowadzenia restrukturyzacji. Po szczerej rozmowie i zapoznaniem się z faktami przedstawimy Ci :

 • nasze pomysły na restrukturyzację,
 • przygotujemy argumentację dla sądu i wierzycieli,
 • spiszemy wierzytelności, które zrestrukturyzujemy
 • dokonujemy analizy sytuacji finansowej, operacyjnej, prawnej oraz biznesowej przedsiębiorstwa, a co najważniejsze potencjalnych korzyści  z zawarcia układu vs inne możliwości restrukturyzacji
 • doradzimy przy ewentualnej zmianie struktury Firmy.

Do każdej Firmy i Przedsiębiorcy podchodzimy indywidualnie, kompleksowo, a co najważniejsze – zawsze po partnersku.

Umowa – zaczynamy marsz na prostą

Podpisanie umowy z naszym licencjonowanym doradcą restrukturyzacyjnym rozpoczyna formalną współpracę. Na tym etapie potrzebujemy jeszcze uzupełnienia pełnej dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia restrukturyzacji Twjej Firmy.
Zawsze stawiamy na uczciwość i przejrzystość – nasza płatność jest rozłożona na raty i uzależniona od naszego wspólnego sukcesu – a my kolekcjonujemy sukcesy naszych Klientów!

✗ Postępowanie - 1-2 tygodnie

Obwieszczenie

Otwarcie postępowania (obwieszczenie w Krajowym Rejestrze Zadłużonych o ustaleniu dnia układowego).

Ochrona Twojego majątku i Firmy – nie ma czasu do stracenia!

Dzień w którym Twoja Firma została ogłoszona jest datą, od której jest objęta ochroną przeciwegzekucyjną i przeciw wypowiadaniu kluczowych dla Firmy umów przez 4 miesiące. Dlatego nie można zwlekać, im szybciej tym lepiej! Kluczowymi elementami naszego wsparcia przy PZU jest oczywiście Ochrona majątku zarządu i właścicieli firm oraz minimalizacja ich odpowiedzialności.

Plan Restrukturyzacji – co możemy wspólnie osiągnąć?

Nasi doświadczeni pracownicy przygotują plan restrukturyzacyjny Twojej Firmy i wszystkie inne dokumenty wymagane w postępowaniach restrukturyzacyjnych lub przy staraniu się o pomoc finansową na ratowanie lub restrukturyzację Twojej Firmy.
Uwaga – nie sztuką jest przygotować plan, sztuką jest przygotować skuteczny i możliwy do osiągnięcia, korzystny plan dla Twojej Firmy. Nie obiecujemy gruszek na wierzbie – zawsze proponujemy możliwe do osiągnięcia rezultaty właśnie w Twojej, niepowtarzalnej sytuacji.

✗ Propozycje - 8-10 tygodni

Negocjacje z wierzycielami – wyboista droga do uzdrowienia Firmy

Okres ochronny w restrukturyzacji to czas na prowadzenie negocjacji z Twoimi wierzycielami. Bierzemy na siebie ten trudny etap, mamy w tym nie małe doświadczenie, mamy też wiedzę i praktykę po swojej stronie. Negocjujemy bez zbędnych emocji za to uzbrojeni w argumenty z trudnymi wierzycielami, przekonujemy ich, że nasz plan restrukturyzacji i propozycje układowe Firmy są optymalnym rozwiązaniem także dla nich. To etap zwany przez nas „krew, trud, pot i łzy”.

Taka jest nasza polityka. Zapytacie – jaki jest nasz cel? Odpowiem jednym słowem. Zwycięstwo. Zwycięstwo za wszelką cenę. Zwycięstwo pomimo wszelkich trudności. Zwycięstwo bez względu na to, jak długa i ciężka prowadzi do niego droga. Bez zwycięstwa nie ma przetrwania.

Pospisujemy się w naszej praktyce zawodowej pod każdym słowem Winstona Churchilla

Głosowanie Wierzycieli – nad nową przyszłością Twojej Firmy

Uwieńczeniem negocjacji, najczęściej w trzecim miesiącu postępowania, jest Układ. Twoim wierzycielom przedstawiamy propozycję spłaty zobowiązań (propozycja układowa) nad którą głosują.

✗ Zatwierdzenie - do 7 dni

Wniosek o zatwierdzenie układu – walczymy o Twój interes

Przegłosowany wynegocjowany przez nas nowy plan spłaty wierzytelności wraz z Twoim planem restrukturyzacyjnym kierujemy w Twoim imieniu do Sądu z wnioskiem o jego zatwierdzenie. Reprezentumey Cię, załatwiamy wszelkie formalności, to wszystko spoczywa na naszych barkach, nie musisz się tym martwić.

Decyzja Sądu – pozytywne rozwiązania

Po pozytywnej decyzji Sądu zajmiemy się realizacją Twojego nowego planu spłaty wraz z planem restrukturyzacyjnym Twojej Firmy by wyjść na prostą!

Nadzór – współpraca dla dobra Firmy

Nasz licencjonowany Doradca restrukturyzacyjny rozpoczyna pełnienie funkcji nadzorcy wykonania zatwierdzonego układu przez cały czas realizacji spłaty zobowiązań. Przez cały okres spłat zobowiązań mamy obowiązek współpracować, pomagać i raportować co kwartał jak Firma reguluje swoje zatwierdzone zobowiązania czyli np. przez okres 8 lat.

Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc, doradztwo i wsparcie,
by Twoja Firma wyszła na prostą!
Nie ma chwili do stracenia!

Jak rozpocząć

Jak rozpocząć restrukturyzację z Colectus?

Praca w pocie czoła – jak wyjść na prostą
Uzbrój się w cierpliwość – dołożymy wszelkich starań aby pomóc Twojej firmie. Ale pamiętaj, że proces restrukturyzacyjny będzie trwać od 4 do 12 miesięcy.

Pogotowie dla Firm – Bezpłatna konsultacja
Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem restrukturyzacyjnym i sprawdź bezpłatnie jak możemy Ci pomóc!

Zablokowali Twój rachunek w banku? Dzwoń, pisz do nas natychmiast!
Nawet w ciągu 2 dni możemy zatrzymać egzekucje z ZUS, US i komorników przez rozpoczęcie restrukturyzacji.