O Colectus

Przyjazna restrukturyzacja
Z nami Firma na zakręcie
ma szanse wyjść na prostą!
O Colectus

Nasza historia to historia wielu podobnych biznesów w Polsce. Colectus powstał w 2011 roku i w zamyśle miał być internetowym integratorem usług dla biznesu. Nazwa pochodzi od „collectus” czyli „zebrany” po łacinie, gdyż naszą misją było zbieranie wielu usług w jednym miejscu. W jednym systemie online Mały Przedsiębiorca miał mieć dostęp do tanich usług prawnych, windykacyjnych oraz sprawdzania wiarygodności kontrahentów. Projekt niestety okazał wielką klapą, która kosztowała nas mnóstwo straconych funduszy własnych. Był przez wiele lat smutnym wspomnieniem naszych niespełnionych marzeń.

Wiemy więc z własnych trudnych doświadczeń, że nie ma dla polskiego przedsiębiorcy takiego upadku, z którego nie mógłby się podnieść.
Tak też stało się z nami. Powstaliśmy mądrzejsi i silniejsi, nauczyliśmy się na własnych błędach – kiedy mówić „start”, a kiedy „stop”.

Od trzech lat prężnie działamy jako firma restrukturyzacyjna, prowadząca postępowania o zatwierdzenie układu. Wiemy – bo doświadczyliśmy na własnej skórze – że marzenia czasami roztrzaskują się o bruk. Wiemy, że Przedsiębiorca wszystkiego nie przewidzi – jak pokazał ostatni lockdown – utrzymać zawsze płynność finansową, być na bieżąco z rodeo przepisowym itd. Nie tylko pomagamy Przedsiębiorcom z naszą wiedzą prawną i doświadczeniem w finansowaniu MŚP, ale jesteśmy praktykami przedsiębiorczości – bo i my jesteśmy Przedsiębiorcami. Stawiamy na zaufanie w relacjach biznesowych. Słuchamy, analizujemy, znajdujemy rozwiązania, rozwiązujemy problemy.

Rozumiemy. Doradzamy. Wspieramy.

Wiemy, jak poprowadzić Cię do sukcesu. Zrobiliśmy to już wielokrotnie.

Colectus kolekcjonuje sukcesy swoich Klientów.

Wyróżnia

Co nas wyróżnia?

W co wierzymy?

W co wierzymy?

W rozsądek, który nieraz pozwolił nam i naszym klientom zawrzeć porozumienie, mimo pojawiających się olbrzymich emocji.
W prawdę, gdyż tylko stając w prawdzie można wszystko naprawić w swojej Firmie.
W komunikację, gdyż ta pozwala odbudować zawiedzione zaufanie stron.
To są nasze wartości.
Zapraszamy do nas!